Komunikaty

*Egzaminy Gimnazjalne klas III 21-23 kwietnia 2015 roku. Pozostałe klasy mają dni wolne od zajęć dydaktycznych.
ORYGINALNA LEKCJA WYCHOWAWCZA

Uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji wychowawczej z udziałem raperów zespołu RYMcerze, którzy w ramach projektu pod nazwą Nie Zmarnuj Swojego Życia spotkali się ze wszystkimi uczniami naszego gimnazjum. Głównym celem tego spotkania była pro¬fi¬lak¬tyka uza¬leżnień, uświadomie¬nie zagrożeń związanych z uży-wkami, zmi¬ana postawy u młodzieży, zachęce¬nie do rozwi¬jania zain¬tere¬sowań, przed¬staw¬ie¬nie wartości chrześ¬ci¬jańskich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści Bęsia i Dj Yonasa oraz w ich teksty piosenek.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.rymcerze.pl, aby przekonać się o wartości profilaktycznej programu.

KONKURS NA FOLDER SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów. Poziom opracowania przez nich folderów był na wysokim poziomie. W skład komisji konkursowej wchodziło czterech nauczycieli oraz sześciu uczniów z każdej klasy. Pierwsze miejsce zdobyła ulotka autorstwa Gabrieli Waś z klasy 3b, natomiast drugie miejsce zajęły egzequo Sylwia Krzysztofek oraz Aleksandra Chojnacka i Joanna Wdaniec. GRATULUJEMY!

Ewelina Matyja
Nasze zmagania z 'Panem Tadeuszem

Większość osób uważa „Pana Tadeusza” za trudną i mało ciekawą lekturę. Także nam- klasie 3B przyszło zmierzyć się z tą epopeją.

Na lekcjach, wśród jęków i narzekań nasza polonistka, Pani Ilona Damian starała się udowodnić, że "nie taki 'Tadeusz' straszny, jak o nim mówią". Przygodę z lekturą zaczęliśmy od wybrania fragmentów, które nas zaciekawiły. Odczytaliśmy je potem wspólnie (siedząc pod kocykami i stertą poduszek). Nie obyło się oczywiście bez odtańczenia poloneza i obejrzenia filmowej adaptacji książki w reżyserii Andrzeja Wajdy. Na ostatnich dwóch lekcjach będących zwieńczeniem naszych zmagań z 'Tadeuszem' przenieśliśmy się niemal dosłownie na dwór Sopliców.

Lady Sunshine und Mr Monn….., czyli sukces w Wojewódzkim Konkursie piosenki obcojęzycznej

W środę poprzedzającą rozpoczęcie ferii zimowych odbyła się kolejna edycja Festiwalu Językowego w Niegowici, tym razem już wojewódzkiego. W Festiwalu udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z 11 gimnazjów z województwa małopolskiego. Mimo dużej konkurencji uczennica naszego gimnazjum – Aleksandra Chojnacka zdobyła I miejsce w Konkursie Piosenki angielskiej i niemieckiej. Zwyciężczyni zaprezentowała utwór niemieckiej artystki Conny Froboess pt. Lady Sunshine und Mr Monn. Nie tylko walory wokalne Oli zachwyciły Jury, lecz również układ choreograficzny, który idealnie wkomponował się w atmosferę utworu. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy sukces uczennicy naszego Gimnazjum, w poprzednim roku Aleksandra również zdobyła I miejsce w w/w Festiwalu Językowym.

KONKURS NA WYKONANIE FOLDERU REKLAMUJĄCEGO WASZĄ SZKOŁĘ

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach ogłasza konkurs na wykonanie folderu reklamującego szkołę

A skoro konkurs to i nagroda: przewidujemy dwie nagrody główne dla ucznia lub grupy uczniów, która wykonana najciekawszy folder za

1. miejsce nagroda o wartości 120 zł, za
2. miejsce nagroda o wartości 80 zł


Co z tymi folderami dalej… przede wszystkim zostaną wydrukowane na Dzień Otwarty Szkoły i rozdane rodzicom oraz zaproszonym gościom. Znajdą się również na stronie internetowej szkoły.

Głównym celem projektu jest stworzenie folderu, który będzie promował Waszą szkołę i jej osiągnięcia.
1 % dla Naszego Gimnazjum

Mikołaj. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Gimnazjum w Staniątkach informuje, że jak w poprzednich latach osoby potrzebujące pomocy przy rozliczeniach podatku dochodowego za rok 2014, mogą taką pomoc uzyskać w naszym Sekretariacie.

Pomoc udzielana jest całkowicie bezpłatnie, każdy uzyska od nas pomoc w formie rozliczonego, wysłanego elektronicznie formularza łącznie z wydrukowany urzędowym potwierdzeniem odbioru (UPO). Jeśli z rozliczenia będą chciały skorzystać jakieś osoby po raz pierwszy, to prosimy przynieść ze sobą zeznanie za zeszły rok (2013), gdyż wysyłka elektroniczna zeznania podatkowego za rok 2014 wymaga wpisania kwoty przychodu z zeszłorocznego zeznanie w celu weryfikacji w Urzędzie Skarbowym.

Chętni, przy tej okazji, będą mogli przekazać 1% z tytułu należnego podatku na potrzeby naszego Gimnazjum. Ale nie jest to obowiązkowe.

Zapraszamy codziennie od 9:00 do 13:00.
IX gminny konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 29 stycznia 2015 roku, chór naszego gimnazjum zajął I miejsce w IX gminnym konkursie Kolęd i Pastorałek ,który odbył się w Niepołomickim Centrum Dźwięku i Słowa, a organizatorem była Szkoła Podstawowa w Suchorabie.

Agata Kubik w kategorii solistów zajęła wysokie miejsce II.

Wszystkim chórzystom dziękuję za piękny śpiew i gratuluję pierwszego miejsca w gminie.
Opiekun Chóru
Wiesław Hytroś
Podsumowanie pierwszego półrocza

Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

22 stycznia zakończyliśmy pierwsze półrocze. Tego dnia odbyła się podsumowująca akademia dla uczniów oraz specjalna prezentacja dla rodziców w ramach zaplanowanego zebrania na koniec półrocza. Nasze sukcesy, osiągnięcia, wycieczki, ciekawe lekcje przedstawione zostały przez uczniów klasy II a z pomocą p. Agnieszki Brzegowej i p. Moniki Niziołek, które przygotowały ciekawą prezentację. Spotkanie uświetnił występ szkolnego chóru oraz klas drugich prezentujących kolędy, dzięki którym wygrały szkolny Konkurs Kolęd. Rodzice otrzymali okazjonalną gazetkę „FLESZ - Pierwsze półrocze naszymi oczami”, którą w ramach projektu gimnazjalnego wykonali uczniowie klasy III a. Wręczona została także nagroda dla Natalii Czajkowskiej, zwyciężczyni konkursu „Selfie z babcią, selfie z dziadkiem”, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym półroczu i udanych ferii.60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

22 stycznia 2015.roku w 60 Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Domu Kultury w Woli Batorskiej, uczennica naszego gimnazjum Agata Kubik, w kategorii poezja śpiewana, zajęła pierwsze miejsce i tym samym przeszła do drugiego etapu powiatowego. Sukces odniosła także Natalia Czajkowska, która zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim. Uczennice Natalia Migas, Aleksandra Chojnacka oraz Agata Kubik w tej samej kategorii otrzymały wyróżnienia. Joanna Wdaniec otrzymała dyplom za udział w konkursie.

Gratuluję sukcesu i życzę samych czystych dźwięków w powiecie.

Wiesław Hytroś

W pieśni wolność-konkurs pieśni patriotycznejRegulamin konkursu >>>
Karta zgłoszenia >>>


Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum
Lila Dębosz

Góra Grosza!

 

W tym roku zebraliśmy prawie 500 złotych, a środki z tej akcji przekażemy do Towarzystwa NASZ DOM, którego podstawową działalnością jest tworzenie i rozbudowywanie Rodzinnych Domów Dziecka. Szczegółowe zestawienie zbiórki w poszczególnych klasach widać na poniższym zdjęciuLogo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300

ŚRODA, CZWARTEK SEKRETARIAT GIMNAZJUM CZYNNY OD 650


PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

800 - 1200
Wtorek

1000- 1500
Środa

830 - 1330
Piątek

830 - 1130

ZEBRANIA
8 września 2014
godz. 1730
6 listopada 2014
godz. 1730
17 grudnia 2014
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
22 stycznia 2015
godz. 1730
24 marca 2015
godz. 1730
11 maja 2015
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin