Powitanie
Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwa od dzieciątka JEZUS dla wszystkich uczniów i rodziców, pomyślności w nowym 2015 roku składa Dyrekcja Gimnazjum wraz z Gronem Pedagogicznym i pracownikami.
"Zemsta" A. Fredry - kolejne sceny

 

Pamiętacie „Zemstę” A. Fredry, swoją lekturę z pierwszej klasy? Uczniowie klasy I b postanowili dopisać kolejne sceny do tej popularnej komedii ;) Papkin w ich wersjach podjął się trudnych wyzwań i postanowił wyruszyć po krokodyla. Przeczytajcie jedną z prac i osądźcie, czy pierwszoklasiści podołali temu wyzwaniu.  Poniżej praca Stanisława Pigonia. Zapraszamy do lektury!Niemiecki na wesoło

Niemiecki na wesoło.

W czwartek 6 listopada w naszym Gimnazjum odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. Całe przedsięwzięcie przebiegło w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour. Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz wielu innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest Volkswagen Poznań. Celem Deutsch Wagen Tour jest promowanie nauki języka niemieckiego, motywowanie młodzieży do nauki języka naszego sąsiada oraz inspirowanie nauczycieli.

mgr Anna Długosz-Jewiarz

Dni otwarte Instytutu Kataliz

Instytut kataliz

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Konfucjusz

Klasy drugie Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach z wizytą w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk.

Stało się tradycją, że uczniowie naszego Gimnazjum wraz z nauczycielką chemii, p. Lilą Dębosz uczestniczą w Dniach Otwartych Instytutu PAN. Także w tym roku 7 listopada klasy drugie wzięły udział w pokazach i warsztatach organizowanych w laboratoriach IKiFP im. Jerzego Habera PAN. Nauka chemii przez doświadczenia, obserwację zachodzących zjawisk, daje o wiele więcej niż niejedna 45 minutowa lekcja, a kontakt z prawdziwymi naukowcami, możliwość zwiedzenia doskonale wyposażonych laboratoriów to dla wielu uczniów inspiracja do dalszej nauki. Dla młodych, ciekawych świata osób wiedza podana w ten sposób staje się zabawą. Możliwość zbudowania baterii z owoców, obserwacja świata przez skaningowy mikroskop elektronowy, zabawy z próżnią i lewitującymi magnesami to tylko niektóre z wielu ciekawych propozycji przygotowanych w tym roku dla uczestników Dni Otwartych.

Uczniowie, pełni wrażeń po tegorocznej wizycie, już planują kolejne spotkania z chemią w krakowskim Instytucie.


Akademia niepodległościowa

Święto Niepodległości 2014

Po raz czwarty z rzędu uczniowie naszego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach przygotowali pod kierunkiem nauczycieli program patriotyczno-religijny pod tytułem: „Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo”. Program artystyczny został przedstawiony w kościele jak również w naszym gimnazjum.
ks. Janusz Goraj sdb
Gimnazjaliści ze Staniątek w Projekcie Unijnym

Dzięki współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niepołomicach uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach po raz drugi uczestniczą w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską pod nazwą Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem. Od czerwca 2014 r. piętnaścioro uczniów uczestniczy w zajęciach indywidualnych z doradztwa edukacyjno – zawodowego oraz warsztatach grupowych kształtujących ich kompetencje i umiejętności społeczne. W październiku firma turystyczna JURKOWSKI zorganizowała dla uczniów pięciodniowy wyjazd edukacyjno – integracyjny do Ochotnicy Górnej.Ewelina Matyja
Pedagog Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
Jesień w Pszczynie

Miesiąc temu, dn. 10 października, klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Pszczyny. W tym urokliwym, małym, śląskim miasteczku największą atrakcją turystyczną jest niewątpliwie zamek, który od połowy XIX w. pozostawała w rękach książęcej rodziny Hochbergów. Z rodziną tą związana była słynna księżna Daisy, jedna z najpiękniejszych kobiet ówczesnej Europy, której liczne portrety i rzeźby zdobią wnętrza zamkowe, ale i ulice miasteczka. Historię zamku i jego właścicieli poznać mogliśmy dzięki świetnie przygotowanej przez przewodników lekcji muzealnej.

Po zwiedzeniu pięknych salonów przeszliśmy do malowniczego parku, gdzie dzięki znakomitej pogodzie mogliśmy podziwiać uroki złotej, polskiej jesieni. Drugoklasiści otrzymali zadanie, by za pomocą swych telefonów uwiecznić ten wyjątkowy dzień.

Na facebookowym profilu szkoły prezentujemy efekty ich pracy i prosimy o pomoc w wytypowaniu najlepszego zdjęcia.

Anna Rolkiewicz
Tegoroczne "Święto Niepodległości"

10 listopada 2014 roku chór naszego gimnazjum staniąteckiego śpiewał i świętował tegoroczne,, Święto Niepodległości’’ w szkole podstawowej w Zagórzu. Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło pod szkołą, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, złożeniu kwiatów pod tablicą Józefa Piłsudskiego, został odczytany apel poległych za Ojczyznę. Następnie wyruszyliśmy spod szkoły w Zagórzu do sąsiedniej miejscowości, śpiewając pieśni patriotyczne.
uczniowie wraz z opiekunem Chóru
Ślubowanie klas pierwszych

 Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

11 października 2014 r. w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość prowadzili uczniowie klas trzecich. Dwudziestu pięciu pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi gimnazjalistami.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły, przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę przed sztandarem szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów gimnazjum, którzy oprócz symbolicznych biretów otrzymali tarcze uczniowskie.

Po części oficjalnej trzecioklasiści przygotowali dla młodszych kolegów kilka konkurencji utrzymanych w żartobliwym klimacie, przez które nowicjusze przeszli pomyślnie stając na wysokości zadania. Społeczność szkolna mogła być dumna ze swoich nowych członków.

Zdjęcia z uroczystości w galerii szkolnej.
Jalanta Tondyra
Nasze dziewczęta i piłka halowa

 Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

16 października 2014 roku dziewczęta z naszego Gimnazjum wzięły udział w halowym turnieju piłki nożnej. Wbrew powszechnemu mniemaniu - dziewczyna i piłka to nie dwa skrajne bieguny kuli ziemskiej. Nasze gimnazjalistki wykazały się pasją, zaangażowaniem i walecznością, zajmując w rozgrywkach wysokie, czwarte miejsce. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Skład drużyny: Agata Radwańska (kapitan), Julia Rodak, Sylwia Krzysztofek, Patrycja Bednarczyk, Natalia Czajkowska, Dominika Kołos, Joanna Wdaniec, Klaudia Tańcula oraz Dominika Sum.

Zebranie Członków Stowarzyszenia
"My z niego wszyscy..."

 Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

26 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Rolkiewicz przygotowali wystawę prac plastycznych z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Na szkolnym korytarzu zawisły plakaty wykonane techniką kolażu, nawiązujące do działalności Polskiego Państwa Podziemnego, Powstania Warszawskiego, biografii żołnierzy wyklętych, harcerzy Szarych Szeregów, ale także współczesnych utworów, filmów, m.in. płyty z projektem Dariusza Malejonka „Morowe panny”, serialu „Czas honoru”.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie wystawy. Interesują ich trudne losy rówieśników, którym przyszło oddać ojczyźnie najpiękniejsze lata życia. Dzięki tego typu akcjom mogą pogłębić swoją wiedzę i poznać historię najnowszą, na którą niestety nie ma zbyt wiele czasu w programie nauczania historii w gimnazjum.

Anna Rolkiewicz
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300

ŚRODA, CZWARTEK SEKRETARIAT GIMNAZJUM CZYNNY OD 650


PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

800 - 1200
Wtorek

1000- 1500
Środa

830 - 1330
Piątek

830 - 1130

ZEBRANIA
8 września 2014
godz. 1730
6 listopada 2014
godz. 1730
17 grudnia 2014
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
22 stycznia 2015
godz. 1730
24 marca 2015
godz. 1730
11 maja 2015
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin