Komunikaty

Najbli?sze zebranie z rodzicami odb?dzie si? 30 marca 2017 roku (tj. czwartek) o godzinie 17:30. W dniach 6-10 marca 2017 roku odb?d? si? kolejne egzaminy próbne dla uczniów klas III naszego gimnazjum.
Konkurs Kolęd i Pastorałek już za nami.

„SUPI” wolontariat w Staniątkach

26.01.2017. roku w Niepołomickim Centrum Dźwięku i Słowa, odbył się XI Konkurs Kolęd i Pastorałek. Chór naszego gimnazjum po raz kolejny, zajął miejsce pierwsze. Natomiast tercet wokalny z klasy pierwszej wyśpiewał miejsce drugie.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Wiesław Hytroś

1% dla Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
"SUPI" wolontariat w Staniątkach

„SUPI” wolontariat w Staniątkach

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2016 roku, kiedy zapisałyśmy się do Szkolnego Klubu Wolontariatu, który współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Staniątkach. Byłyśmy ciekawe, jak wygląda praca z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, a ponieważ jesteśmy tuż przed wyborem szkoły, to stwierdziłyśmy, że każde nowe doświadczenie nam się przyda...
Gabriela Iwańska i Katarzyna Szafraniec
Uczennice klasy trzeciej Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach

Ślubowanie klas pierwszych 2016/2017

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

22 października 2016 r. w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość prowadzili uczniowie klas trzecich. Dwudziestu ośmiu pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Wychowawcą klasy jest Pani Dyrektor Lila Dębosz.

W dniu ślubowania uczniowie również złożyli serdeczne życzenie Gronu Pedagogicznemu naszej szkoły z okazji Dnia Nauczyciela, święta Komisji Edukacji Narodowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Małopolska Noc Naukowców

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

30 września 2016 roku w Krakowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców. Wybraliśmy się tam małą grupą młodych naukowców z Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach pod opieką pani dyrektor Lili Dębosz. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie tego dnia zamieniła się w fascynujące miejsce świata nauki. W ramach serii wykładów można było usłyszeć między innymi o osiągnięciach w zakresie nowych technologii energetycznych. Poruszone zostały zagadnienia dotyczące energii odnawialnej, jądrowej, energetyki opartej na surowcach kopalnych. Ponadto przekazane zostały informacje na temat ochrony środowiska, technologii, paliw i biopaliw. Odbyły się tam również niesamowite pokazy z dziedziny chemii. Bardzo nam się podobało. Polecamy udział w kolejnej Nocy Naukowców.
Gabriela Iwańska (kl.3a)
Katarzyna Szafraniec (kl.3b)

KONKURS PROFILAKTYCZNY

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XI już edycji Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Tegorocznym zagadnieniem konkursu było: "Moje sposoby i podpowiedzi jak pozbyć się cyberprzemocy w życiu i sieci" . Był to temat bardzo trudny i obszerny. Ale i w tym roku nasi uczniowie nas nie zawiedli.

Natalia Smoleń uczennica klasy II b zdobyła II miejsce w kategorii prezentacja, Stanisław Pigoń uczeń również klasy II b zdobył III miejsce w tej samej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciel Informatyki
Anna Lorek Bera

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

23 maja 2016 r. w Niepublicznym Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach o godz. 9:00 rozpoczął się III Szkolny Przegląd Teatralny. Został on zorganizowany w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej pt. „W świecie absurdu Sławomira Mrożka”.

Poszczególne klasy miały za zadanie przygotować sztukę teatralną w oparciu o wylosowane wcześniej opowiadanie Mrożka („Poezja”, Ostatni Husarz”, „Słoń”, „Lew”, „Wyznania o Zygmusiu”). Było to niezwykle trudne zadanie, gdyż wiadomo, że Sławomir Mrożek był mistrzem ironii i absurdu. Przed uczniami naszej szkoły stanęło wyzwanie, któremu bezdyskusyjnie sprostali.
Aleksandra Chojnacka kl. 3a

"W Pieśni Wolność"

„W Pieśni Wolność”

Dnia 16.05.2016 roku w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbył się powiatowy konkurs pieśni i piosenki patriotycznej „W Pieśni Wolność”. Został on już po raz drugi zorganizowany przez Niepubliczne Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach. W tym roku w konkursie wzięło udział pięć gimnazjów. Rywalizowały one ze sobą w kategoriach soliści oraz zespoły. Wszyscy zaprezentowali się świetnie jednak jury musiało wyłonić tych najlepszych.
Natalia Migas

Walne sprawozdawcze zebranie członków stowarzyszenia
Wielkanoc