Komunikaty

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2015 w dniu 1 września 2015 o godzinie 9:00 msza w kościele w Staniątkach, następnie uroczyste otwarcie Roku Szkolnego w Gimnazjum.
Inauguracja Roku SZkolnego
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Trzecioklasiści po raz ostatni odśpiewali hymn szkoły, a uczniowie z pocztu sztandarowego przekazali opiekę nad sztandarem młodszym kolegom. Wszyscy, którzy osiągnęli w tym roku bardzo wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję otrzymali dyplomy i nagrody. Także uczestnicy szkolnych konkursów, uczniowie z osiągnięciami sportowymi i członkowie samorządu szkolnego zostali docenieni i nagrodzeni w czasie szkolnej uroczystości. Absolwentem roku została Julia Janas, która osiągnęła najwyższe wyniki wśród trzecioklasistów. Julia swoją nagrodę przeznaczyła na rzecz chorej Julki Kołodziej. Jeszcze raz gratulujemy naszej wspaniałej uczennicy i jej rodzicom wyników i postawy godnej naśladowania przez innych. Jesteśmy dumni z tego, że możemy się poszczycić takimi absolwentami.

Anna Rolkiewicz
LEKCJA ZDROWIA - KANAPKI DEKORACYJNE.

LEKCJA ZDROWIA – KANAPKI DEKORACYJNE.

W ramach zajęć technicznych uczniowie klas 3a i 3b na zajęciach z techniki sprawdzali swoje umiejętności kulinarne. Wcześniej zapoznawali się z podstawowymi rodzajami grup żywieniowych, z pochodzeniem produktów żywnościowych oraz ze sposobami ich konserwowania jak również ze sposobami prawidłowego odżywiania się w ich wieku, zasadami prawidłowego przygotowywania i obróbki produktów żywnościowych. Na podstawie tak zdobytej wiedzy każdy z nich mógł wykazać się umiejętnością wykonania kanapek dekoracyjnych. Efekty są zdumiewające.

Anna Lorek-Bera
Podżeganie Klas III - czerwiec 2015

Podżeganie Klas III- czerwiec 2015

W ostatni czwartek mijającego roku szkolnego miało miejsce tradycyjne już pożegnanie klas trzecich. W tym roku odbyło się ono w Domu Kultury w Staniątkach pod hasłem „Gala trzecioklasistów”. Uczniowie klas drugich przygotowali dla swoich starszych koleżanek i kolegów iście oskarową uroczystość wręczenia nagród. Był czerwony dywan, ścianka, na której przed fotoreporterami pozowały nasze gwiazdy, łzy wzruszenia, przemówienia i morze oklasków, czyli wszystko to, co na galach niezbędne. Także klasy trzecie przygotowały podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz prezentacje na swój temat. Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni absolwenci nie zapomną o nas i będą częstymi gośćmi Gimnazjum.

Życzymy Wam powodzenia na dalszej drodze! Anna Rolkiewicz, nauczycielka języka polskiego
Turniej Fifa 2015

Szkolne Mam Talent!

23 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum rozegrali I Turniej Fifa 2015. Organizatorem, który profesjonalnie przygotował szkolne rozgrywki, był Jakub Dziuba, uczeń kl. II b. Dzięki pomocy Macieja Radwańskiego i Marcina Piszczka szkolne klasy zamieniły się w prawdziwe stadiony. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, Erykowi Ostrowskiemu. Brawa należą się też Marcinowi Piszczkowi, który zajął drugie miejsce i Dominikowi Dubasowi za zajęcie trzeciego miejsca w szkolnym turnieju.


Pomoc 10-letniej Julii Kołodziej

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Na rzecz 10 – letniej Julii Kołodziej z Podłęża, która cierpi na ciężką i rzadką chorobę – zapalenie mózgu Rasmussena zebraliśmy 320 złotych

Pieniądze zostały wpłacone na konto CARITAS Archidiecezji Krakowskiej z siedzibą w Krakowie
Szkolne Mam Talent!

Szkolne Mam Talent!

1 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka, uczennice kl. III a, Anna Kowalska i Weronika Zając, przeprowadziły szkolny pokaz talentów. Kilka tygodni wcześniej wnikliwie analizowały nadesłane zgłoszenia i przesłuchiwały chętnych do wzięcia udziału w gimnazjalnym „Mam Talent”. Ostatecznie na szkolnej scenie wystąpiło dziewięciu wykonawców.


Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Pragi

W dniach od 27 do 29 maja uczniowie klas drugich wyjechali na szkolną wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Wyjazd zorganizowało niepołomickie Biuro Podróży Bison Tour, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za bogaty program i fachową obsługę naszej grupy.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy urokliwe miasteczko Duszniki Zdrój, Kaplicę Czaszek w Czermnej i rezerwat Błędne Skały. Drugi dzień wyprawy spędziliśmy w stolicy Czech. Po przepięknej Pradze oprowadzał nas pan Bartosz Małek, świetny przewodnik i znakomity gawędziarz, który swymi opowieściami zachwycił uczestników wycieczki. Ostatni dzień spędziliśmy na zwiedzaniu dwóch dużych atrakcji regionu: Twierdzy Kłodzko i Kopalni Złota w Złotym Stoku. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu i wiedzy, jaką zdobyliśmy w czasie tego wyjazdu.


WALNE, SPRAWOZDAWCZE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA
"W pieśni wolność"

12 maja 2015 r., w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, odbył się I powiatowy konkurs pieśni i piosenki patriotycznej ,,W pieśni wolność”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele następujących gimnazjów: Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły z Niepołomic, Społeczne Gimnazjum im. Lady Sue Ryder z Woli Batorskiej, Gimnazjum Niepubliczne im. Jana Twardowskiego z Zabierzowa Bocheńskiego, oraz Niepubliczne Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach.

Wiesław Hytroś
O poezji i aktorstwie

28 kwietnia odbyło się w naszym Gimnazjum wyjątkowe spotkanie z Panią Urszulą Grabowską, aktorką teatralną i filmową. Wydarzenie to było dla nas wspaniałym uwieńczeniem rozpoczętego jeszcze zimą projektu „Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej”. Wtedy to w czasie wspólnego spotkania słuchaliśmy przygotowanych przez uczniów wierszy, podziwialiśmy prace plastyczne inspirowane utworami Noblistki, oglądaliśmy film o poetce i opowiadaliśmy sobie różne anegdoty związane z jej osobą.

Anna Rolkiewicz
Iloa Damia
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300

ŚRODA, CZWARTEK SEKRETARIAT GIMNAZJUM CZYNNY OD 650


PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

800 - 1200
Wtorek

1000- 1500
Środa

830 - 1330
Piątek

830 - 1130

ZEBRANIA
8 września 2014
godz. 1730
6 listopada 2014
godz. 1730
17 grudnia 2014
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
22 stycznia 2015
godz. 1730
24 marca 2015
godz. 1730
11 maja 2015
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin