Powitanie
Rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 1 września 2014 roku o godzinie 9:00 uroczystą mszą świętą w kościele w Staniątkach. Inauguracja roku szkolnego o godzinie 10:00 w budynku gimnazjum. Rozpiska dowozu uczniów umieszczona będzie na stronie internetowej i na tablicach ogłoszeniowych w miejscowościach uczniów dojeżdżających po 25 sierpnia.
Klub Przyjaciół "Zielonej Gęsi"

Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Podsumowaniem akcji Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” był pochód spod budynku naszego Gimnazjum na boisko sportowe w Staniątkach. Uczestnikami tego wesołego korowodu były wszystkie klasy, które przygotowały pomysłowe transparenty. Naszym kolorem rozpoznawczym był kolor zielony! Po dotarciu na miejsce przewodniczący klas odebrali pamiątkowe dyplomy.

Dziękując wszystkim naszym Uczniom za współpracę i aktywną postawę, zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do realizacji naszych kolejnych pomysłów.

Podpowiadamy – będzie mroczno i powieje grozą… Zachęcamy, aby przez wakacje sięgnąć po klasykę kryminału.

Miłośnicy Literatury
z Niepublicznego Gimnazjum
w Staniątkach
Sukces na Festiwalu Językowym w Niegowici

Sukces na Festiwalu Językowym w Niegowici . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

05 czerwca 2014 roku w Gimnazjum Księdza Karola Wojtyły w Niegowici odbyła się kolejna edycja popularnej imprezy. Po raz drugi honorowy patronat nad festiwalem objęła Pani Julita Natkaniec, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Gdowie.

Reprezentanci okolicznych gimnazjów mieli okazję do zaprezentowania się jako soliści i zespoły w coverach angielskich, bądź niemieckich piosenek. Tegoroczny Festiwal Językowy zakończył się wielkim sukcesem uczniów naszego Gimnazjum.

Anna Długosz-Jewiarz
nauczycielka języka niemieckiego
Z wizytą u strażaków

Z  wizytą  u  strażaków . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu 10.06.2014, uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję zwiedzić budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniątkach w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Kamil Gniadek, Patryk Zabzdyr, Damian Bednarczyk oraz nasz absolwent Andrzej Hytroś oprowadzili nas po obiekcie, zapoznali uczniów z prewencją przeciwpożarową, budową i wyposażeniem różnych typów wozów strażackich; typami, oznaczeniami i sposobem zastosowania gaśnic oraz innych środków gaśniczych, a także sprzętem hydraulicznym używanym podczas wypadków. Przeprowadzili demonstrację osobistego sprzętu strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej.
Brzegowa Agnieszka
nauczycielka fizyki

"Lekcja wolności"

„Lekcja wolności” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu 4 czerwca 2014 roku minęła dokładnie 25-ta rocznica pierwszych, demokratycznych wyborów w Polsce. Klasa IB Niepublicznego Gimnazjum św. Wojciecha w Staniątkach postanowiła upamiętnić ten dzień.

Uczniowie w ustalonych grupach przygotowali prace związane z tą ważną rocznicą. Wykazali się przy tym bardzo dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

Julia Czop uczennica kl. IB
DNI NIEPOŁOMIC 30 maja-1 czerwca 2014

Turniej Pięknego Czytania . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

1 czerwca 2014 roku w czasie tegorocznych Dni Niepołomic uczennica naszego gimnazjum Agata Kubik przedstawiła program muzyczny pt. „ W duszy mi gra”. W czasie występu mogliśmy usłyszeć między innymi utwory Ewy Bem, Marka Grechuty a także wiersz Adama Mickiewicza w oprawie muzycznej pt. „Komar”. Krótkie filmiki z występu można zobaczyć na stronie internetowej:

Wiesław Hytroś
Turniej Pięknego Czytania

Turniej Pięknego Czytania . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

22 maja 2014r. w Grodkowicach odbył się XIII Powiatowy Turniej Pięknego Czytania. Nasze Gimnazjum oraz całą Gminę Niepołomice reprezentowała Aleksandra Chojnacka (kl. I A) oraz Agata Kubik (kl. I B). Na pierwszym etapie konkursu uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie teksty literackie, zaś na drugim musieli zmierzyć się z tekstami zaproponowanymi przez jurorów. Okazało się, że właściwe odczytanie i zinterpretowanie staropolskiego utworu Biernata z Lublina nie stanowi problemu dla naszych zdolnych pierwszoklasistek. Aleksandra Chojnacka zdobyła II miejsce w turnieju, Agata Kubik – wyróżnienie.

Gratulujemy !
Poloniści
Klub Miłośników "Zielonej Gęsi"

Klub Miłośników „Zielonej Gęsi” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Od marca do maja trwały w naszej szkole twórcze zmagania z tekstami K. I. Gałczyńskiego. W te działania zaangażowane były wszystkie klasy. Poloniści wyznaczyli uczniom następujące zadania: przygotowanie ściennej gazetki, quiz wiedzy na temat życia i twórczości poety oraz zainscenizowanie wyznaczonego tekstu dramatycznego. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – klasa I B
II miejsce – klasa III B
III miejsce – klasa I A
IV miejsce – klasa III A i II A
V miejsce – klasa II B

Uczniowie otrzymali punkty dodatnie wliczane do oceny z zachowania i całą garść pochwał od swoich nauczycieli, wychowawców.  Cieszy bardzo, że nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, iż mają świadomość znaczenia słów: KREATYWNOŚC, ZAANGAŻOWANIE, KOMIZM, DYSTANS DO SIEBIE SAMEGO.

Poloniści
W związku z pracą domową z języka polskiego ...

W związku z pracą domową z języka polskiego… . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W związku z pracą domową z języka polskiego, uczniowie klasy Ib prezentowali fotografie, na których wcielili się w wybraną postać z powieści Henryka Sienkiewicza - "Quo Vadis" (lektury omawianej na lekcjach). Efekt pracy zaskoczył wszystkich. Dziewczęta i chłopcy wspaniale prezentowali się w starożytnych szatach upiętych z prześcieradeł. Niektórzy pokazali także umiejętności graficzne, umieszczając swe zdjęcia na tle starożytnych budowli lub obrazów przedstawiających realia epoki.


Lolek - Karol - Jan Paweł II - Święty

Lolek – Karol - Jan Paweł II – Święty . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

16 maja 2014 w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim miał miejsce wernisaż połączony z podsumowaniem konkursu plastycznego pn. „Lolek – Karol - Jan Paweł II – Święty”.

Konkurs o tematyce papieskiej został skierowany do dzieci, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Jego głównymi celami było przybliżenie postaci Papieża Polaka - Jana Pawła II oraz inspirowanie do działań artystycznych w różnych technikach plastycznych. Od 3 marca do 30 kwietnia młodzi artyści plastycy nadsyłali swoje prace wykonane w różnych technikach.
Maria Strzelec 
instruktor Domu Kultury 
w Zabierzowie Bocheńskim

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI NASZEGO GIMNAZJUM

WYJAZD TRZECIOKLASISTÓW NA DNI OTWARTE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu 6 maja 2014 roku, uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z absolwentami, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o tym, jak potoczyły się ich losy po ukończeniu naszej szkoły. Spotkanie było świetną okazją do wspomnień, których jak zgodnie przyznali nasi goście, nie brakuje. Absolwenci udzielili gimnazjalistom cennych rad dotyczących tego, na co zwrócić uwagę wybierając szkołę średnią. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zapoczątkuje szereg dalszych spotkań uczniów z absolwentami.
Matyja Ewelina
Pedagog Gimnazjum

WYJAZD TRZECIOKLASISTÓW NA DNI OTWARTE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

WYJAZD TRZECIOKLASISTÓW NA DNI OTWARTE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Trzecioklasiści stając przed pierwszą ważną decyzją w swoim życiu wyboru szkoły ponadgimnazjalnej uczestniczyli w dniach otwartych Zespołu Szkół Zawodowych w Niepołomicach i w Wieliczce. Mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną tych szkół, porozmawiać z uczniami i nauczycielami i zwiedzić bazę dydaktyczną.
Matyja Ewelina
Pedagog Gimnazjum

Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1400

W KAŻDY OSTATNI CZWARTEK MIESIĄCA DYŻUR SEKRETARIATU DO GODZINY 1700


PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

930 - 1400
Wtorek

1000- 1530
Środa

900 - 1300
Piątek

830 - 1230

ZEBRANIA
9 września 2013
godz. 1730
29 października 2013
godz. 1730
19 grudnia 2013
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
26 marca 2014
godz. 1730
19 maja 2014
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.