Komunikaty

Zebranie z rodzicami w dniu 3 lutego 2016 o godzinie 17:30 (tj. środa). 10-12 luty 2016 rekolekcje wielkopostne. Nauka dla Gimnazjum o 8:30. 10-12 luty 2016 egzaminy próbne dla klas III.
1% dla Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
"NOWY ROK SĄ NOWE MEDALE I NOWE ZWYCIĘSTWA"

„NOWY ROK SĄ NOWE MEDALE I NOWE ZWYCIĘSTWA”

W czwartek, 14 stycznia 2016 roku w niepołomickim Centrum Dźwięku i Słowa, odbył się X konkurs kolęd i pastorałek.

Gimnazjum, pod batutą Pana Wiesława Hytroś zdobył wysokie I miejsce. A duet naszych uczennic Aleksandry Chojnackiej i Agaty Kubik wywalczył równie wysokie II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"GÓRA GROSZA 2015"

AKADEMIA 11 listopada

W tegorocznej edycji Góry Grosza zebraliśmy ponad 321 złotych. Największą kwotę zebrała klasa 3B - 112 zł, z kolei klasie 2A udało się zgromadzić ponad 98 zł, a klasie 2B - prawie 78 zł. Miejsce czwarte zajęła klasa 3A - niespełna 29 zł, a piąte miejsce z kwotą 4,33 zł zajęła klasa 1A.

Zebrane grosze przekazaliśmy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom, której celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodzinąw domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Ewelina Matyja

AKADEMIA 11 listopada

Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy uroczyście w Kościele w Staniątkach. Zorganizowaliśmy dla Społeczności staniąteckiej wieczór muzyczno – poetycki zachęcając mieszkańców, aby ten dzień był obchodzony godnie i radośnie. Uczniowie wraz z organizatorami przedsięwzięcia zadbali o każdy szczegół uroczystości, która odbyła się również w murach naszego gimnazjum. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, które widoczne jest na zdjęciach.
Ewelina Matyja (pedagog gimnazjum)

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

30 września 2015 roku, w naszym gimnazjum był wielkim Dniem Demokracji. Zorganizowaliśmy wybory do władz samorządu uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza, która zadbała o każdy szczegół i sprawny przebieg wyborów. Do tych wyborów przygotowywaliśmy się prawie cały wrzesień. Przez ten czas kandydaci do władz SU prowadzili kampanie wyborcze, prezentowali swoje programy i propozycje działań na cały rok szkolny. Same wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem frekwencja wyniosła 81 procent.

Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016 w zakładce SAMORZĄD
NO PROMIL-NO PROBLEM

No promil.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do kampanii społecznej TRZEŹWA MAŁOPOLSKA No Promil - No Problem, której celem jest znaczące ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w marszu popierającym trzeźwość na drogach zorganizowanym w Niepołomicach. Było to głośne i widoczne przesłanie dzieci i młodzieży — kierowco chcemy czuć się bezpiecznie na drodze, bądź trzeźwy kiedy wsiadasz za kierownicę! Wszelkie zmiany w postawach i zachowaniach społecznych mogą dokonać się tylko wtedy, kiedy będą promowane i wspierane działaniami prowadzonymi w społecznościach lokalnych – i to właśnie miało miejsce w piątek 30 października 2015 r. za sprawą społeczności szkolnych.

NOC FILMOWA U WOJCIECHA

2 października o godz. 20:00 w sali nr 1 Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach rozpoczęła się noc filmowa. Była ona zwieńczeniem innowacji pedagogicznej „Na tropach kryminalnych zagadek z A. Christie”.

Aleksandra Chojnacka klasa 3a (NG im. Świętego Wojciecha w Staniątkach)
Poetycki Kącik Jesiennych Smaków

Uczniowie klasy 3A Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach zaprosili pracowników szkoły oraz swych kolegów do „Poetyckiego Kącika Jesiennych Smaków”. Akcja odbyła się 9 października w budynku naszego gimnazjum. Trzecioklasiści upiekli wspaniałe ciasta oraz przygotowali wyśmienity sok z warzyw i owoców. Całe wydarzenie spotkało się z wielkim zainteresowaniem. Uznaniem wśród smakoszy cieszyła się szarlotka, ciasto szpinakowe, dyniowe i marchewkowe. Z tac szybko znikały kruche ciasteczka z pestkami dyni i ziarnami słoneczka. Do każdego zakupionego smakołyku dołączone zostały losy z wierszem o tematyce jesiennej. Spośród nich rozlosowano skromne nagrody, a uczniowie mogli zakosztować w smakach jesiennej poezji. Temu wydarzeniu towarzyszyła miła atmosfera i wiele uśmiechu. Zebrane środki uczniowie mają zamiar przeznaczyć na wycieczki klasowe.

Natalia Czajkowska kl. 3A (NG w Staniątkach)
Gimnazjum w Staniątkach Szkołą Demokracji

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

30 września 2015 r. w wielu polskich szkołach był dniem wyborów do Samorządu Uczniowskiego, nie inaczej było w staniąteckim Gimnazjum. Pretendujemy do miana Szkoły Demokracji – ogólnopolskiego programu, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Do tych wyborów przygotowywaliśmy się przez cały wrzesień.

Natalia Migas – uczennica klasy trzeciej Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
Bus dla społeczności staniąteckiej

Szczegóły pod adresem:

Informacja jak głosować:

W dniach od 10 do 18 października 2015 zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat do głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, wśród których jest projekt zgłoszony przez absolwenta gimnazjum na zakup busa, który będzie służył zarówno uczniom wszystkich szkół z naszej okolicy jak i mieszkańcom. Wystarczy tylko wejść na stronę www.lepszeniepolomice.pl, gdzie będzie dostępna aplikacja GŁOSOWANIE. Podać swoje dane, a następnie wybrać projekt, na który chcemy zagłosować. Głosować można również w domach kultury w Staniątkach i Zagórzu od 12 do 16 października 2015 w godzinach: 16:00 do 19:00.
Organizacja roku szkolnego 2015/2016

POBIERZ ORGANIZACJĘ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016