Losowa Fotka
Powitanie
Dzień 10 listopada dniem wolnym odpracowany w dniu 11 października 2014. Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się 6 listopada 2014 roku (tj. czwartek) o godzinie 17:30.
Zebranie Członków Stowarzyszenia
"My z niego wszyscy..."

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

26 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Rolkiewicz przygotowali wystawę prac plastycznych z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Na szkolnym korytarzu zawisły plakaty wykonane techniką kolażu, nawiązujące do działalności Polskiego Państwa Podziemnego, Powstania Warszawskiego, biografii żołnierzy wyklętych, harcerzy Szarych Szeregów, ale także współczesnych utworów, filmów, m.in. płyty z projektem Dariusza Malejonka „Morowe panny”, serialu „Czas honoru”.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie wystawy. Interesują ich trudne losy rówieśników, którym przyszło oddać ojczyźnie najpiękniejsze lata życia. Dzięki tego typu akcjom mogą pogłębić swoją wiedzę i poznać historię najnowszą, na którą niestety nie ma zbyt wiele czasu w programie nauczania historii w gimnazjum.

Anna Rolkiewicz
Wizyta w Instytucie Języka Niemieckiego

Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Kolejne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych już za nami. W tym roku uczniowie Gimnazjum w Staniątkach świętowali tą ważną uroczystość w Instytucie Języka Niemieckiego w Krakowie – Goethe Institut.

Podczas Dni Otwartych Goethe Institut uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję zwiedzić międzynarodową wystawę zatytułowaną Spieltrieb - Instynkt Gry. Chociaż słowo "zwiedzić" niezupełnie oddaje charakter wystawy. Mogliśmy wszystkiego dotknąć, poczuć, przetestować, jak na interaktywny projekt przystało. Nasz pobyt w Instytucie został podzielony na dwie części. Zaraz po przybyciu udaliśmy się na Sprachanimation – animacje językowe, czyli bardzo zabawne zajęcia, podczas których w aktywny sposób uczyliśmy się naszego ulubionego języka obcego – niemieckiego.

Anna Długosz - Jewiarz
Samorząd wybrany!

15 września 2014 roku, w demokratycznych wyborach został wybrany Samorząd Uczniowski naszego Gimnazjum. Przewodniczącą szkoły została Izabela Taborska, a jej zastępcą Patryk Krzysztofek, którzy w drodze głosowania uzyskali największą liczbę głosów.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Ewelin Matyja

Rozkład dowozu uczniów

Od 8 września autobusy dowożace uczniów kursują według nowego rokładu jazdy. Rozkład w wersji do druku można ściągnąć klikając w poniższy link.

POBIERZ ROZKŁAD DOWOZU UCZNIÓW OBOWIĄZUJĄCY OD 8 września 2014

Aktualny rozkład można również znaleźć w zakładce"PLAN LEKCJI"

Trening interpersonalny dla klas pierwszych

Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W pierwszym tygodniu września 2014 roku, uczniowie klas pierwszych - nasi Nowicjusze uczestniczyli w dwudniowych warsztatach integracyjnych prowadzonych przez Panią psycholog Gabrielę Stolarczyk w Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Zajęcia pomogły uczniom poznać się nawzajem, zintegrować na samym wejściu do nowej szkoły, odkryć i ujawnić swoje mocniejsze i słabsze strony, a także zainteresowania poprzez zabawy, gry i wspólne dyskusje.

Ewelina Matyja
"Idąc za echem miłości"

Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu pożegnania klas trzecich tj. 27 czerwca 2014 roku na deskach naszego szkolnego teatru miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Gimnazjum w Staniątkach mieli okazję przypomnieć sobie wzruszającą historię Orfeusza – króla Tracji, śpiewaka – i jego żony Eurydyki.

Ilona Damian
Uczniowie z pracownikami Gimnazjum w Staniątkach uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej
Rocznica II wojny światowej
Inauguracja roku szkolnego
Klub Przyjaciół "Zielonej Gęsi"

Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Podsumowaniem akcji Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” był pochód spod budynku naszego Gimnazjum na boisko sportowe w Staniątkach. Uczestnikami tego wesołego korowodu były wszystkie klasy, które przygotowały pomysłowe transparenty. Naszym kolorem rozpoznawczym był kolor zielony! Po dotarciu na miejsce przewodniczący klas odebrali pamiątkowe dyplomy.

Dziękując wszystkim naszym Uczniom za współpracę i aktywną postawę, zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do realizacji naszych kolejnych pomysłów.

Podpowiadamy – będzie mroczno i powieje grozą… Zachęcamy, aby przez wakacje sięgnąć po klasykę kryminału.

Miłośnicy Literatury
z Niepublicznego Gimnazjum
w Staniątkach
Sukces na Festiwalu Językowym w Niegowici

Sukces na Festiwalu Językowym w Niegowici . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

05 czerwca 2014 roku w Gimnazjum Księdza Karola Wojtyły w Niegowici odbyła się kolejna edycja popularnej imprezy. Po raz drugi honorowy patronat nad festiwalem objęła Pani Julita Natkaniec, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Gdowie.

Reprezentanci okolicznych gimnazjów mieli okazję do zaprezentowania się jako soliści i zespoły w coverach angielskich, bądź niemieckich piosenek. Tegoroczny Festiwal Językowy zakończył się wielkim sukcesem uczniów naszego Gimnazjum.

Anna Długosz-Jewiarz
nauczycielka języka niemieckiego