Komunikaty

16 czerwca 2017 (tj. piatek) jest dniem wolnym od zajec dydaktycznych. 16 czerwca 2017 wyniki egzaminu gimnazjalnego dla uczniow klas III w systemie OKE. 19 czerwca 2017 rada klasyfikacyjna. Uroczyste zakonczenie roku szkolnego 23 czerwca 2017 (piatek).
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 4 września 2017 r.:
- godz. 8.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla     uczniów Gimnazjum
- godz. 9.00 - Msza Święta w Kościele.

Dowóz uczniów 7.30.
Odwóz po Mszy Św. ok. godz. 10.10
WALNE SPRAWOZDAWCZE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W zakładce PANEL PEDAGOGA umieszczony został nowy harmonogram terminów postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018.

Reszta informacji odnośnie rekrutacji będzie umieszczana na stronie sukcesywnie.
Dwa dni dla głowy

W niedzielę 5 marca br. pięć uczennic naszej szkoły wraz z pedagogiem uczestniczyło w ciekawym wydarzeniu pod nazwą „Dwa dni dla głowy”, które zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach we współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie. Wysłuchaliśmy interesującego wykładu specjalistów na temat „Szpital w Kobierzynie przyjazny człowiekowi w kryzysie psychicznym”. Była mowa m.in. o istocie kryzysu psychicznego, o stygmatyzacji i piętnowaniu chorych psychicznie oraz o przełamywaniu lęku i wstydu przed zgłoszeniem się o pomoc psychiatryczną.
Konkurs Kolęd i Pastorałek już za nami.

„SUPI” wolontariat w Staniątkach

26.01.2017. roku w Niepołomickim Centrum Dźwięku i Słowa, odbył się XI Konkurs Kolęd i Pastorałek. Chór naszego gimnazjum po raz kolejny, zajął miejsce pierwsze. Natomiast tercet wokalny z klasy pierwszej wyśpiewał miejsce drugie.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Wiesław Hytroś

1% dla Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
"SUPI" wolontariat w Staniątkach

„SUPI” wolontariat w Staniątkach

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2016 roku, kiedy zapisałyśmy się do Szkolnego Klubu Wolontariatu, który współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Staniątkach. Byłyśmy ciekawe, jak wygląda praca z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, a ponieważ jesteśmy tuż przed wyborem szkoły, to stwierdziłyśmy, że każde nowe doświadczenie nam się przyda...
Gabriela Iwańska i Katarzyna Szafraniec
Uczennice klasy trzeciej Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach

Ślubowanie klas pierwszych 2016/2017

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

22 października 2016 r. w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość prowadzili uczniowie klas trzecich. Dwudziestu ośmiu pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Wychowawcą klasy jest Pani Dyrektor Lila Dębosz.

W dniu ślubowania uczniowie również złożyli serdeczne życzenie Gronu Pedagogicznemu naszej szkoły z okazji Dnia Nauczyciela, święta Komisji Edukacji Narodowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Małopolska Noc Naukowców

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

30 września 2016 roku w Krakowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców. Wybraliśmy się tam małą grupą młodych naukowców z Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach pod opieką pani dyrektor Lili Dębosz. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie tego dnia zamieniła się w fascynujące miejsce świata nauki. W ramach serii wykładów można było usłyszeć między innymi o osiągnięciach w zakresie nowych technologii energetycznych. Poruszone zostały zagadnienia dotyczące energii odnawialnej, jądrowej, energetyki opartej na surowcach kopalnych. Ponadto przekazane zostały informacje na temat ochrony środowiska, technologii, paliw i biopaliw. Odbyły się tam również niesamowite pokazy z dziedziny chemii. Bardzo nam się podobało. Polecamy udział w kolejnej Nocy Naukowców.
Gabriela Iwańska (kl.3a)
Katarzyna Szafraniec (kl.3b)

KONKURS PROFILAKTYCZNY

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XI już edycji Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Tegorocznym zagadnieniem konkursu było: "Moje sposoby i podpowiedzi jak pozbyć się cyberprzemocy w życiu i sieci" . Był to temat bardzo trudny i obszerny. Ale i w tym roku nasi uczniowie nas nie zawiedli.

Natalia Smoleń uczennica klasy II b zdobyła II miejsce w kategorii prezentacja, Stanisław Pigoń uczeń również klasy II b zdobył III miejsce w tej samej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciel Informatyki
Anna Lorek Bera

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

23 maja 2016 r. w Niepublicznym Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach o godz. 9:00 rozpoczął się III Szkolny Przegląd Teatralny. Został on zorganizowany w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej pt. „W świecie absurdu Sławomira Mrożka”.

Poszczególne klasy miały za zadanie przygotować sztukę teatralną w oparciu o wylosowane wcześniej opowiadanie Mrożka („Poezja”, Ostatni Husarz”, „Słoń”, „Lew”, „Wyznania o Zygmusiu”). Było to niezwykle trudne zadanie, gdyż wiadomo, że Sławomir Mrożek był mistrzem ironii i absurdu. Przed uczniami naszej szkoły stanęło wyzwanie, któremu bezdyskusyjnie sprostali.
Aleksandra Chojnacka kl. 3a