Powitanie
Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się 22 stycznia 2015 roku (czwartek) o godzinie 17:30.
Góra Grosza!

 

W tym roku zebraliśmy prawie 500 złotych, a środki z tej akcji przekażemy do Towarzystwa NASZ DOM, którego podstawową działalnością jest tworzenie i rozbudowywanie Rodzinnych Domów Dziecka. Szczegółowe zestawienie zbiórki w poszczególnych klasach widać na poniższym zdjęciuKonkurs kolęd

 

19 grudnia 2014 r. na szkolnym korytarzu zorganizowana została bożonarodzeniowa akademia, którą uświetnił występ szkolnego chóru. Świąteczną atmosferę podgrzał międzyklasowy konkurs kolęd, który jest już tradycją naszej szkoły.

W tym roku:

I miejsce zajęły ex aequo kl. 2a oraz kl. 2b,
II miejsce kl. 3a,
III miejsce ex aequo kl. 1a oraz kl. 3b
IV miejsce kl. 1b

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

Uroczystym obiadem w Zajeździe Królewskim w Niepołomicach zakończył się projekt unijny, w którym przez ponad pół roku uczestniczyła młodzież z klas trzecich naszego gimnazjum. Uczniowie zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dyplomami. Były również oficjalne podziękowania, kwiaty, życzenia noworoczne i pamiątkowe zdjęcia.

Opiekun: Ewelina Matyja-Pedagog Gimnazjum

Pół żartem, pół sercem

„Pół żartem, pół sercem”.

Dnia 28 listopada klasy II wybrały się do Teatru Ludowego na wieczorną sztukę „Pół żartem, pół sercem”. Główne role zagrali: Tomasz Schimscheiner oraz znany nam z poprzedniej wizyty w teatrze- Paweł Kumięga. Spektakl był dynamiczny, zaskakujący, przepełniony humorem. Opowiadał o dwóch aktorach, którzy znajdują ogłoszenie w gazecie i za wszelką cenę chcą pozyskać majątek starszej pani. Przyjeżdżają do jej domu w przebraniu siostrzenic. Podczas pobytu tam zakochują się w dwóch pięknych kobietach. Z każdą minutą akcja nabiera tempa. Genialna gra pana Schimscheinera dopełniła wszystkiego. Myślę, że wszystkim podobała się ta sztuka. Do domu wracaliśmy w doskonałych humorach. Spędzenie piątkowego wieczoru w teatrze jest świetnym pomysłem. Zachęcamy do tego !

Natalia Migas kl. II a

"Zemsta" A. Fredry - kolejne sceny

 

Pamiętacie „Zemstę” A. Fredry, swoją lekturę z pierwszej klasy? Uczniowie klasy I b postanowili dopisać kolejne sceny do tej popularnej komedii ;) Papkin w ich wersjach podjął się trudnych wyzwań i postanowił wyruszyć po krokodyla. Przeczytajcie jedną z prac i osądźcie, czy pierwszoklasiści podołali temu wyzwaniu.  Poniżej praca Stanisława Pigonia. Zapraszamy do lektury!Niemiecki na wesoło

Niemiecki na wesoło.

W czwartek 6 listopada w naszym Gimnazjum odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. Całe przedsięwzięcie przebiegło w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour. Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz wielu innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest Volkswagen Poznań. Celem Deutsch Wagen Tour jest promowanie nauki języka niemieckiego, motywowanie młodzieży do nauki języka naszego sąsiada oraz inspirowanie nauczycieli.

mgr Anna Długosz-Jewiarz

Dni otwarte Instytutu Kataliz

Instytut kataliz

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Konfucjusz

Klasy drugie Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach z wizytą w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk.

Stało się tradycją, że uczniowie naszego Gimnazjum wraz z nauczycielką chemii, p. Lilą Dębosz uczestniczą w Dniach Otwartych Instytutu PAN. Także w tym roku 7 listopada klasy drugie wzięły udział w pokazach i warsztatach organizowanych w laboratoriach IKiFP im. Jerzego Habera PAN. Nauka chemii przez doświadczenia, obserwację zachodzących zjawisk, daje o wiele więcej niż niejedna 45 minutowa lekcja, a kontakt z prawdziwymi naukowcami, możliwość zwiedzenia doskonale wyposażonych laboratoriów to dla wielu uczniów inspiracja do dalszej nauki. Dla młodych, ciekawych świata osób wiedza podana w ten sposób staje się zabawą. Możliwość zbudowania baterii z owoców, obserwacja świata przez skaningowy mikroskop elektronowy, zabawy z próżnią i lewitującymi magnesami to tylko niektóre z wielu ciekawych propozycji przygotowanych w tym roku dla uczestników Dni Otwartych.

Uczniowie, pełni wrażeń po tegorocznej wizycie, już planują kolejne spotkania z chemią w krakowskim Instytucie.


Akademia niepodległościowa

Święto Niepodległości 2014

Po raz czwarty z rzędu uczniowie naszego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach przygotowali pod kierunkiem nauczycieli program patriotyczno-religijny pod tytułem: „Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo”. Program artystyczny został przedstawiony w kościele jak również w naszym gimnazjum.
ks. Janusz Goraj sdb
Gimnazjaliści ze Staniątek w Projekcie Unijnym

Dzięki współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niepołomicach uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach po raz drugi uczestniczą w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską pod nazwą Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem. Od czerwca 2014 r. piętnaścioro uczniów uczestniczy w zajęciach indywidualnych z doradztwa edukacyjno – zawodowego oraz warsztatach grupowych kształtujących ich kompetencje i umiejętności społeczne. W październiku firma turystyczna JURKOWSKI zorganizowała dla uczniów pięciodniowy wyjazd edukacyjno – integracyjny do Ochotnicy Górnej.Ewelina Matyja
Pedagog Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
Jesień w Pszczynie

Miesiąc temu, dn. 10 października, klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Pszczyny. W tym urokliwym, małym, śląskim miasteczku największą atrakcją turystyczną jest niewątpliwie zamek, który od połowy XIX w. pozostawała w rękach książęcej rodziny Hochbergów. Z rodziną tą związana była słynna księżna Daisy, jedna z najpiękniejszych kobiet ówczesnej Europy, której liczne portrety i rzeźby zdobią wnętrza zamkowe, ale i ulice miasteczka. Historię zamku i jego właścicieli poznać mogliśmy dzięki świetnie przygotowanej przez przewodników lekcji muzealnej.

Po zwiedzeniu pięknych salonów przeszliśmy do malowniczego parku, gdzie dzięki znakomitej pogodzie mogliśmy podziwiać uroki złotej, polskiej jesieni. Drugoklasiści otrzymali zadanie, by za pomocą swych telefonów uwiecznić ten wyjątkowy dzień.

Na facebookowym profilu szkoły prezentujemy efekty ich pracy i prosimy o pomoc w wytypowaniu najlepszego zdjęcia.

Anna Rolkiewicz
Tegoroczne "Święto Niepodległości"

10 listopada 2014 roku chór naszego gimnazjum staniąteckiego śpiewał i świętował tegoroczne,, Święto Niepodległości’’ w szkole podstawowej w Zagórzu. Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło pod szkołą, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, złożeniu kwiatów pod tablicą Józefa Piłsudskiego, został odczytany apel poległych za Ojczyznę. Następnie wyruszyliśmy spod szkoły w Zagórzu do sąsiedniej miejscowości, śpiewając pieśni patriotyczne.
uczniowie wraz z opiekunem Chóru
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300

ŚRODA, CZWARTEK SEKRETARIAT GIMNAZJUM CZYNNY OD 650


PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

800 - 1200
Wtorek

1000- 1500
Środa

830 - 1330
Piątek

830 - 1130

ZEBRANIA
8 września 2014
godz. 1730
6 listopada 2014
godz. 1730
17 grudnia 2014
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
22 stycznia 2015
godz. 1730
24 marca 2015
godz. 1730
11 maja 2015
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin