Komunikaty

Dyżury sekretariatu w okresie wakacji w dniach 12, 14, 28, 29 lipca 2016 i 16, 18, 23-31 sierpnia 2016 w godzinach od 9:00 do 13:00. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny (12) 2819500 bądź mailowy gimnazjumwojciech@neostrada.pl.
KONKURS PROFILAKTYCZNY

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XI już edycji Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Tegorocznym zagadnieniem konkursu było: "Moje sposoby i podpowiedzi jak pozbyć się cyberprzemocy w życiu i sieci" . Był to temat bardzo trudny i obszerny. Ale i w tym roku nasi uczniowie nas nie zawiedli.

Natalia Smoleń uczennica klasy II b zdobyła II miejsce w kategorii prezentacja, Stanisław Pigoń uczeń również klasy II b zdobył III miejsce w tej samej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciel Informatyki
Anna Lorek Bera

W ŚWIECIE ABSURDU SŁAWOMIRA MROŻKA

23 maja 2016 r. w Niepublicznym Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach o godz. 9:00 rozpoczął się III Szkolny Przegląd Teatralny. Został on zorganizowany w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej pt. „W świecie absurdu Sławomira Mrożka”.

Poszczególne klasy miały za zadanie przygotować sztukę teatralną w oparciu o wylosowane wcześniej opowiadanie Mrożka („Poezja”, Ostatni Husarz”, „Słoń”, „Lew”, „Wyznania o Zygmusiu”). Było to niezwykle trudne zadanie, gdyż wiadomo, że Sławomir Mrożek był mistrzem ironii i absurdu. Przed uczniami naszej szkoły stanęło wyzwanie, któremu bezdyskusyjnie sprostali.
Aleksandra Chojnacka kl. 3a

"W Pieśni Wolność"

„W Pieśni Wolność”

Dnia 16.05.2016 roku w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbył się powiatowy konkurs pieśni i piosenki patriotycznej „W Pieśni Wolność”. Został on już po raz drugi zorganizowany przez Niepubliczne Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach. W tym roku w konkursie wzięło udział pięć gimnazjów. Rywalizowały one ze sobą w kategoriach soliści oraz zespoły. Wszyscy zaprezentowali się świetnie jednak jury musiało wyłonić tych najlepszych.
Natalia Migas

Walne sprawozdawcze zebranie członków stowarzyszenia
Wielkanoc
Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod hasłem "W pieśni wolność".
1% dla Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
"NOWY ROK SĄ NOWE MEDALE I NOWE ZWYCIĘSTWA"

„NOWY ROK SĄ NOWE MEDALE I NOWE ZWYCIĘSTWA”

W czwartek, 14 stycznia 2016 roku w niepołomickim Centrum Dźwięku i Słowa, odbył się X konkurs kolęd i pastorałek.

Gimnazjum, pod batutą Pana Wiesława Hytroś zdobył wysokie I miejsce. A duet naszych uczennic Aleksandry Chojnackiej i Agaty Kubik wywalczył równie wysokie II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"GÓRA GROSZA 2015"

AKADEMIA 11 listopada

W tegorocznej edycji Góry Grosza zebraliśmy ponad 321 złotych. Największą kwotę zebrała klasa 3B - 112 zł, z kolei klasie 2A udało się zgromadzić ponad 98 zł, a klasie 2B - prawie 78 zł. Miejsce czwarte zajęła klasa 3A - niespełna 29 zł, a piąte miejsce z kwotą 4,33 zł zajęła klasa 1A.

Zebrane grosze przekazaliśmy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom, której celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodzinąw domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Ewelina Matyja

AKADEMIA 11 listopada

Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy uroczyście w Kościele w Staniątkach. Zorganizowaliśmy dla Społeczności staniąteckiej wieczór muzyczno – poetycki zachęcając mieszkańców, aby ten dzień był obchodzony godnie i radośnie. Uczniowie wraz z organizatorami przedsięwzięcia zadbali o każdy szczegół uroczystości, która odbyła się również w murach naszego gimnazjum. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, które widoczne jest na zdjęciach.
Ewelina Matyja (pedagog gimnazjum)

14 września 2015
27 października 2015